+36 30 / 831 7054 info@ablakajtonapelem.hu

Napelem

Nem tudja hogyan kezdjen hozzá?
Mi segítünk.

Vállalkozásunk komplett napelemes rendszerek forgalmazásával és telepítésével foglalkozik.

Az igények felmérése után vállaljuk a napelemes rendszerek teljeskörű kivitelezését:

  • igénybejelentés
  • tervezés
  • engedélyeztetés
  • kivitelezés

Nincsenek rejtett költségek! Árajánlatunk átlátható, részletesen tartalmazza a beépülő termékek, tervezői, engedélyeztetési és kivitelezési költségeket.

Hálózatra visszatápláló napelemes rendszerek

Lakossági felhasználás esetén jelenleg a hálózatra visszatápláló napelemes rendszerek jelentik a napenergia-hasznosítás leggazdaságosabb módját. A cél, hogy átlagos fogyasztás mellett a teljes éves villanyszámlánkat kiváltsuk egy ilyen napelemes rendszerrel.

 A hálózati visszatáplálás esetén a villamosenergia szolgáltatóval való elszámolás célszerűen éves szinten történik.

Lakossági (50 kW teljesítmény alatti) kis méretű napelemes rendszerek esetén, ha az éves fogyasztás meghaladja vagy megegyezik a napelemes rendszer által a hálózatba visszatáplált energiamennyiséggel, az áramszolgáltató ugyanazon az áron veszi át tőlünk a villamos energiát amennyiért mi vételezhetjük, így nekünk csak az ebből adódó éves különbözetet kell megfizetnünk. Ha az éves fogyasztásunk kevesebb, mint a rendszerünk által megtermelt éves energia, az energiatöbbletet a szolgáltató a rendszerhasználati díjjal csökkentett (kb. 50%) áron veszi át tőlünk. A cél tehát az, hogy a napelemes rendszerünk által megtermelt energiamennyiség közel megegyező legyen az éves villamos energiafogyasztásunkkal.

Mekkora rendszerre van szükségem egy családi ház esetén?

Ideális esetben (déli tájolás, 35 °-os dőlésszög) 1 kW beépített teljesítményű napelemes rendszer megközelítőleg évi 1100 kWh energiát termel. Az éves villamos energia fogyasztás kWh-ban mért értékét 1100-al elosztva megbecsülhető, hogy mekkora teljesítményű napelemes rendszer fogja fedezni az éves fogyasztásunkat.

Napelemes rendszer felépítése

Természetesen a rendszer legfontosabb részei a napelemek. A napelemek általában az épület ferdetetőjére kerülnek felszerelésre. A tervezéskor és telepítéskor fontos szempont, hogy a napelemek elhelyezésére szolgáló tetőfelület lehetőleg egységes és ideális tájolású, egységes dőlésszögű, árnyékmentes legyen. Amennyiben nem áll rendelkezésre megfelelő tetőfelület, lehetőség van talajszinten való elhelyezésre is.

A napelemeknek három fő típusa létezik, a polikristályos, a monokristályos és a vékonyrétegű napelem.

A vékonyrétegű napelemek a világ napelemes piacának 20%-át jelentik, és viszonylag új technológiának számítanak, de azért már kipróbált és elfogadott megoldásnak tekinthetők. Mivel kisebb a hatásfokuk, így családi ház tetőjére nagyon ritkán kerülnek, mert nagyobb a területi igényük a kristályos napelemekhez képest. Inkább erőművi (földre telepített) alkalmazásuk gyakoribb.

A gyártási eljáráson kívül a mindennapi gyakorlatban csak nagyon kevés és kismértékű különbség van a mono- és polikristályos napelemek között. A monokristályos napelemek hatásfoka kicsivel magasabb, ezért azonos napelem méret esetén a monokristályos napelemek névleges teljesítménye is magasabb. A polikristályos napelemek előnye, hogy a névleges teljesítményre vetített fajlagos áruk alacsonyabb, a monokristályos napelemek előnye pedig elsősorban abban rejlik, hogy ugyanakkora felületről magasabb energiahozamot lehet velük elérni.

A napelemek rögzítése alumínium tartószerkezeten történik, mely időtálló és a tető vízzáróképességét  nem befolyásolja.

A napelemek által megtermelt egyenáramot inverter berendezés alakítja át a hálózatba visszatáplálható 230 V, 50 Hz-es váltakozó árammá, a váltóáramot a villamos hálózat értékeihez szinkronizálja, és megjeleníti a termelt áram mennyiségét. Monitoring rendszerrel kiegészítve telefonon és számítógépen követhető részletes információkat kapunk rendszerünk áramtermeléséről. Kisebb rendszereket egyfázisú inverterekkel szokás szerelni (családi házaknál ez a jellemző), nagyobb rendszereket háromfázisú inverterekkel. Az inverterek méretezését a beépíteni kívánt napelemek összteljesítménye határozza meg.

A hálózatra visszatápláló napelemes rendszerek esetén kétoldalú (adó-vevő) mérőóra kerül felszerelésre, melyet az elektromos művek szakemberei szerelnek fel a rendszer műszaki átvételekor.

Napelemes rendszerekben alkalmazott termékeink

Napelemek

Qcells Q.PEAK DUO-G8 monokristályos, felezett cellás 360 Wp csúcsteljesítményű napelem

Inverterek

Fronius Symo és Primo termékcsalád.

A piac egyik legkommunikatívabb invertere, képes WLAN-on, vagy Etherneten keresztül kommunikálni nem csak Fronius eszközökkel, a működés adatait folyamatosan gyűjteni, az Internetre küldeni. Már most megfelel a jövő igényeinek, mivel képes a Smart Griddel, Smart Home-mal való együttműködésre.

Kapcsolat


info@ablakajtonapelem.hu

+36 30/ 831 7054
+36 30/ 427 5220

Keressen minket bizalommal!